Predsjednik Vlade Andrej Plenković izjavio je novinarima da je jutros, komentirajući izbore, govorio istinu te da to nije nikakav udar na medije jer mediji, kako je rekao, nisu sveta krava da se o tome ne može govoriti.
“Ja sam samo govorio istinu,” odgovorio je Plenković na pitanje novinara je li pretjerao jutros kad je komentirao izbore.
Dakle, svi oni o kojima sam govorio, uključujući vašu kuću (RTL), u vašim emisijama krivo su navodili ime kandidata HDZ-a za gradonačelnika Zagreba, rekao je dodavši kako se to dogodilo više puta, pa i na jednoj drugoj TV kući, a isto se događalo i u nekim tiskovnim medijima.
Ocijenio je kako “to nisu bili lapsusi” te dodao kako su se te stvari događale “očito namjerno”. “To nije nikakva kritika, nego sam kazao istinu, nije nikakav udar na medije. Nisu mediji nikakve svete krave pa da mi ne možemo o tome govoriti”, rekao je Plenković.
Na tvrdnju da ga je HND pozvao da to ne čini i da mu to nije prvi put, Plenković je odgovorio kako je to “jedna bezobrazna i neprimjerena izjava predsjednika HND-a, koji je znatno tiši sporiji i evazivniji kad treba kritizirati Milanovića”.
Milanović, istaknuo je, na puno grublji način proziva medije. Naziva HRT Yutelom, novinare HRT-a plaćenicima jedne političke stranke, dnevne listove naziva lihvarima, vaše vodstvo poziva da maknete komentatora Puhovskog pa ga nakon toga više ne vidim u vašem programu, izjavio je Plenković.
Ustvrdio je kako je predsjednik HND-a Hrvoje Zovko “puno obazriviji” kad treba reagirati na Milanovića. Ovdje se usudi govoriti o meni kao o Lukašenku, napomenuo je i dodao kako je to izlaženje iz svih okvira, što se može kvalificirati kao pristranost.
“Onda ste vi umjesto Puhovskoga doveli Lalića koji je, dva dana uoči prvoga kruga izbora, kao neovisni politički komentator, inače deklarirani ljevičar, na najgori mogući način izvrijeđao baš kandidata HDZ-a”, kazao je Plenković.
“Mogu li ja kao predsjednik HDZ-a reći da ne mislim kako je to objektivno, da ne mislim da je to nepristrano, niti smatram da je to politički korektno?”, upitao je dodavši kako je jedna stvar kada se u političkoj utakmici sučeljavaju oni koji idu na izbore, a druga kad kandidata pred izbore na najgori mogući način karakterizira netko tko se gledateljima, a oni ne znaju plaćate li ga za to, predstavi kao neovisni analitičar.
Budući da je Plenkovića evidentno strašno uzrujalo to što su novinari pogriješili s Filipovićevim imenom, zgodno se prisjetiti kako ga je zvao predsjednik saborskog kluba HDZ-a Branko Bačić. Snimku možete pogledati na POVEZNICI.
Izvor: Hina/Index.hr
