Ravnateljstvo federalne policije potvrdilo je u utorak da je jedanaest osoba s područja Sarajeva uhićeno zbog poticanja na terorizam i veza s Islamskom državom (IS).
Akciju “Rez” naložilo je tužiteljstvo BiH koje za terorizam i poticanje na odlazak na strana ratišta sumnjiči petnaest osoba. U akciji oko stotinu policajaca i obavještajnih agenata pretraženo je trinaest različitih mjesta u sarajevskim predgrađima Rajlovac, Sokolje i Briješće.
Mediji su izvjestili kako je priveden Kemal Murić, navodni vođa skupine. Njegov otac Musa Murić potvdio je da je policija pretražila njegovu i kuću koju koriste dvojica sinova.
“Pretražili su moju i kuću još jednog sina, no ništa nisu našli, a zaplijenili su kompjutor “, kazao je Murić.
Priveden je i Ibro Tabaković, vlasnik objekta koji su osumnjičeni koristili za vjerska okupljanja.
RANIJE
Policija i tajne službe u BiH u utorak su na području Sarajeva uhitili petnaest osoba osumnjičenih za terorističke aktivnosti i povezanost s radikalnim islamističkim skupinama, objavilo je tužiteljstvo.
Uhićeni su održavali kontakt s radikalnim skupinama, posebno sa strukturama Islamske države (IS) i osobama na ratištima u Siriji i Iraku.
Policajci su pretražili dva mjesta vjerskog okupljanja i više stambenih objekata koje koriste privedeni.
Akcija je provedena na području sarajevskog naselja Rajlovac gdje su prije dva mjeseca u terorističkom napadu ubijena dvojica pripadnika oružanih snaga BiH.
Tužitelji kažu da su pronađeni dokazi o povezanosti s IS-om uhićenih koji se terete za kaznena djela poticanja na terorističke aktivnosti i vrbovanje radi terorističkih aktivnosti.