SP U RUKOMETU: Treća pobjeda protiv Bjelorusije

Hrvatska reprezentacija, u svom je trećem nastupu na Svjetskom prvenstvu u Francuskoj, ostvarila i treću pobjedu svladavši u Rouenu Bjelorusiju sa 31-25 (18-15). Protiv Bjelorusije Hrvatska je kontrolirala rezultat od samoga početka, niti u jednom trenutku nije gubila, a jedina dva izjednačenja bila su 1:1 i 2:2. Zahvaljujući izvrsnom  vrlo raspoloženom Luki Cindriću, koji je prvo poluvrijeme […]

Hrvatska reprezentacija, u svom je trećem nastupu na Svjetskom prvenstvu u Francuskoj, ostvarila i treću pobjedu svladavši u Rouenu Bjelorusiju sa 31-25 (18-15).

Protiv Bjelorusije Hrvatska je kontrolirala rezultat od samoga početka, niti u jednom trenutku nije gubila, a jedina dva izjednačenja bila su 1:1 i 2:2. Zahvaljujući izvrsnom  vrlo raspoloženom Luki Cindriću, koji je prvo poluvrijeme okončao s osam postignutih pogodaka uz stopostotnu realizaciju i s pet asistencija, Hrvatska se odvojila i na četiri razlike u nekoliko navrata te na odmor otišla s vodstvom od tri pogotka razlike.

Početkom nastavka Bjelorusi su uspjeli pronaći rješenje za Cindrića, a ostali naši igrači nisu bili raspoloženi, pa su Bjelorusi uspjeli smanjiti na jedan razlike (20:19).

U drugom poluvremenu, s nekoliko golova Domagoj Duvnjak je čuvao minimalnu prednost Hrvatske do sredine drugog dijela, a bio je i inicijator serije od 5-0 kojom je odveo momčad do nedostižnih 28-22 u 54. minuti.

Hrvatsku je do pobjede predvodio Luka Cindrić sa osam golova, pet je dodao Zlatko Horvat, a četiri Domagoj Duvnjak, dok su Artjom Karalek sa sedam te Denis Rutenka i Sergej Šilovič s po pet pogodaka u momčadi Bjelorusije.

Ovom pobjedom Hrvatska je i teoretski osigurala plasman u osminu finala dva kola prije kraja natjecanja po skupinama.