– Kad se preda mnom otvorio ovaj prozor mogućnosti da izravno utječem na pozitivne promjene u svom gradu, kao nekome tko voli primijeti kada nešto ne valja i prihvatiti se izazova da nešto stvori od ničega, shvatio sam da se ne bih mogao pogledati u ogledalo da sam ovoj prilici okrenuo leđa. Ne bih više imao opravdanje ničemu prigovoriti. Tako da sam, baš kao i HDZ svojom odlukom da, pored svog kadra podrži mene – i ja pobijedio sebe, izašao iz svoje zone komfora i odlučio učiniti ispravnu stvar. I sad s punim moralnim pravom mogu tražiti od drugih da se promijene. U Splitu ima puno spavača jer su štufi svega -rekao je Đogaš za HRT, javlja Slobodna Dalmacija.
Odgovarajući na pitanje da li se utrku za gradonačelnika upustio zbog očekivane financijske koristi kazao je kako ˝nije bogat onaj koji puno ima, nego onaj kojem malo treba˝, dodavši kako će bavljenjem politikom izgubiti novac. Kazao je i kako je pred njim moguće velik zadatak pronalaženje balansa između dviju strasti; ljubavi prema gradu i medicini, te naglasio kako je upravo u struci stekao važno iskustvo za koje vjeruje da se može primijeniti i u vođenju grada.
-Kad upravljate 13 godina jednom institucijom to je ipak rad. Što je zajedničko – dekan nije bog i batina. Imate fakultetsko vijeće. U gradu imate gradonačelnika, ali i Gradsko vijeće. Fakultet i grad se vode na sličan način. I to nije zanemariva stvar. Nije u Banovini puno veći broj ljudi nego studenata na fakultetu – rekao je.
Ponukan Bolkovićevim pitanjem, koji ga je tražio da se svjetonazorski odredi Đogaš je za sebe kazao da je vjernik, ističući kako, suprotno uvriježenom mišljenju, znanost ne isključuje postojanje Boga.
-Nisam našao dokaz da Bog ne postoji. Iako je moja supruga ateista, mi smo, kao i naša djeca napravili sve kršćanske obrede. I u sebi nosim te vrijednosti. Bez poniznosti i skromnosti, mukotrpnog rada nema rezultata. To je ono što donosim u ovo utrku. Neki će reći doktor za spavanje, pa ću uspavati grad, ali nije tako. Ja sam doktor za spavanje koji liječi poremećaje spavanja da bi bili budniji’, rekao je.
Pozvan da istakne glavne probleme grada kazao je kako će oni biti elaborirani u programu koji je upravo i izradi, no da ga, kao rođenog Varošana najviše smeta kako turizam bez strategije utječe na kvalitetu života.
-Živim u Varošu i tamo se nema gdje parkirati, nemoguće je obavljati one svakodnevne rutinske zadatke. Broj djece je u mojoj školi na Marjanu danas upola manji. No i šire od centra postoje problemi s parkingom i slično. Ali ne možemo se fokusirati na pojedinačna parkirališta i garaže, problemi se moraju rješavati sustavno. Promet od Trogira do Omiša se treba sagledati kao cjelina. Razmisliti o premošćivanju Kaštelanskog zaljeva, morskim autobusima, tunelom, ili mostom, treba iskoristiti željeznicu. Za sve nam to trebaju novci iz EU fondova, a to je ono u čemu sam ja dobar. Medicinski fakultet iza sebe ima više Eu projekata nego Grad Split – kazao je Đogaš, ističući potencijal Sveučilišta kao industrije koja generira razvoj grada.