Spor i bolan oporavak grčke ekonomije nakon katastrofalne dužničke krize nameće zanimljivo pitanje. Koja zemlja je sada preuzela titulu ekonomski najnesposobnije siromašne europske zemlje koja treba pomoć drugih EU zemalja? Odgovor je definitivno Hrvatska, piše Financial Times
Hrvatsko gospodarstvo i nije tako sunčano, tim riječima Financial Times na početku svoje analize opisuje sliku sunčane hrvatske plaže.
“Hrvatska je mala zemlja koja je tek prošle godine ušla u Europsku uniju, a nije ni dio eurozone. Ima prekrasne otoke i plaže gdje je život naizgled ugodan. Zbog toga Hrvatska i njezini gospodarski problemi često ostanu nezapaženi”.
No, zemlja je već šestu godinu u recesiji, a za to vrijeme izgubila je gotovo 13 posto svog BDP-a. Nezaposlenost se kreće na razini od oko 17 posto, a među mladima doseže gotovo 50 posto. Više na: index.hr