LIGA PRVAKA: Dinamo i Šahtar izjednačili – odlučujuća utakmica na Maksimiru

Dinamo je remizirao protiv Šahtara s 2:2 u trećem kolu Lige prvaka. Hrvatski prvak osvojio je tako u Harkivu i četvrti bod u skupini C, koliko imaju i Ukrajinci pa bi njihov dvoboj četvrtog kola 6. studenog na Maksimiru trebao biti odlučujući za plasman u osminu finala. Iako je mogao pobijediti, Dinamo je osvajanjem važnog […]

Dinamo je remizirao protiv Šahtara s 2:2 u trećem kolu Lige prvaka. Hrvatski prvak osvojio je tako u Harkivu i četvrti bod u skupini C, koliko imaju i Ukrajinci pa bi njihov dvoboj četvrtog kola 6. studenog na Maksimiru trebao biti odlučujući za plasman u osminu finala. Iako je mogao pobijediti, Dinamo je osvajanjem važnog boda napravio korak prema osmini finala, ali i prekinuo crni niz u gostima kada je u pitanju Liga prvaka.

Jevhen Konopljanka donio je vodstvo Šahtaru u 16. minuti utakmice. Na 1-1 izjednačio je Dani Olmo u 25., a Mislav Oršić koji je pogodio vratnicu u 49. minuti, preokrenuo je rezultat iz jedanaesterca. Ukrajinci su stigli do 2-2 pogotkom Dodoa u 75., a i Olmo je pogodio vratnicu u 89. minuti.

Imao je Dinamo na samom kraju veliku priliku stići do pobjede, ali kao da nije bilo sreće za to. Olmo je sjajno prošao s desne strane i pogodio prvu, desnu vratnicu, što je bila posljednja prilika u uzbudljivom dvoboju. Olmo je postigao svoje prve golove u grupnoj fazi Lige prvaka, a Oršić u svojoj sjajnoj sezoni i četvrti gol.

Drugo poluvrijeme njihovog dvoboja je 6. studenog na Maksimiru, gdje će Dinamo imati priliku pobijediti Šahtar i približiti se povijesnom plasmanu u osminu finala Lige prvaka.